به گزارش روابط عمومی موسسه توسعه آموزشی پژوهشی سینا؛ طی یک قرارداد با اعطای سرمایه در گردش به موسسه خادم ام‌ابیها (س)، طرح شناسایی استعدادهای برتر مناطق محروم در حوزۀ برنامه‌نویسی و تربیت برنامه‌نویس متعهد و متخصص از بین استعدادهای برتر آغاز شد.

هدف اصلی این طرح، افزایش تعداد و کیفیت برنامه نویسان ماهر در جامعه است. در حال حاضر، با توجه به توسعه روز افزون صنعت فناوری اطلاعات، نیاز به برنامه نویسان ماهر و توانمند در حوزه‌های مختلف از جمله تحلیل داده‌ها، توسعه نرم‌افزار، امنیت سایبری و هوش مصنوعی به شدت احساس می‌شود. با اجرای این طرح به صورت مستقیم و غیرمستقیم، از طریق آموزش و پرورش نیروهای متخصص در این حوزه‌ها، می توان به رشد و پیشرفت صنعت فناوری اطلاعات کشور کمک کرد.

بر طبق قرارداد مذکور، طرح تربیت این برنامه‌نویسان در چهار فاز در حال اجراست که دو فاز اول آن توسط موسسه توسعه آموزشی سینا انجام شد.

فازهای این پروژه عبارتند از:

فاز اول: فراخوان و ثبت نام اولیه از مستعدان و علاقه‌مندان در مناطق کم‌برخوردار

فاز دوم: مصاحبه، گزینش و انتخاب افراد

فاز سوم: آموزش افراد توسط طرف دوم قرارداد(موسسه خادم ام ابیها)

فاز چهارم: اتصال نیروی‌های متخصص و تربیت‌شده به پروژه‌ها

لازم به ذکر است با اجرای کامل این طرح فرصت‌های شغلی متفاوتی برای جوانان و افراد با استعداد از اقشار مختلف جامعه ایجاد و باعث کاهش نابرابری در دسترسی به فرصت‌های آموزشی و شغلی می‌شود. بنابراین با توجه به رونق برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات در سطح جهانی و نیاز روزافزون صنعت به نیروهای متخصص در این حوزه، نیروی‌های تربیت‌یافته پس از اتمام آموزش خود با فرصت‌های شغلی در داخل و خارج از کشور روبرو خواهند شد.

انتهای پیام/